Výrobce čokolády

Výrobce čokolády (chocolate maker) nebo čokolatiér (chocolatier)?

Výrobce čokolády není čokolatiérem a čokolatiér není výrobcem čokolády!

Čokolatiér kupuje kakaovou hmotu (většinou ve formě peciček) od jiného velkovýrobce. Výrobce čokolády sám vyrábí čokoládu přímo z kakaových bobů.

Přijde mi, že okolo těchto dvou termínů jsou stále nejasnosti. Zkusím stručně vysvětlit pracovní postup u výrobce čokolády a u čokolatiéra.

Výrobce čokolády

Výrobce čokolády si sám testuje a vybírá kakaové boby. Zná jejich původ a podmínky pěstování. Dováží je přímo od farmáře či kooperativu nebo z meziskladu v Evropě. Boby ručně přebírá, praží na nízké teploty, drtí a profukuje. Několik dní je mele v kamenném mlýnu. Vzniklou čokoládu staří, aby doběhly chuťové procesy. Takto vzniká jeho vlastní kakaová hmota. Etická a chuťově jedinečná! Zprostředkovává zákazníkovi výjimečnou chuť kakaových bobů. Výroba vlastní kakaové hmoty trvá až týden, ale stojí to za to! Potom už výrobce čokolády pracuje s vlastní kakaovou hmotou podobně jako čokolatiér s koupenou kakaovou hmotou. Rozpustí ji, ztemperuje a naleje do forem. Ztuhlou čokoládu vyklepne z forem a zabalí.

Čokolatiér

čokalatiér

Čokolatiér koupí kakaovou hmotu od velkovýrobce ve formě peciček. Pecičky rozpustí, ztemperuje a čokoládu naleje do forem. Ztuhlou čokoládu vyklepne z forem a zabalí.


Výhody a nevýhody?

Výroba čokolády metodou bean-to-bar neboli od bobu po tabulku je pracná, proto je čokoláda dražší. Kupujete ale jedinečnou etickou čokoládu, z výběrových kakaových bobů, ručně vyrobenou od začátku do konce. Je na ní podpis autora :-)


Výroba čokolády z koupené kakaové hmoty je výrazně rychlejší, proto i levnější. Produkt je univerzální, stejnou chuť najdete u jiných produktů. Je to dáno tím, že hmota už je vyrobená a vy nemůžete upravovat teplotu pražení, dobu pražení a mletí. Není zde osobní vazba na farmáře, nevíte, kolik se jim platí za kakaové boby a jaké podmínky jsou na farmách.


Čokoláda vyrobená přímo z kakaových bobů má na obalu označení BEAN-TO-BAR a ve složení není kakaová hmota.

Míšina čokoláda je 100% výrobce čokolády bean to bar, žádné kakaové pecičky v naší manufaktuře nenajdete

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení