Mezinárodní den čokolády

Jak oslavit Mezinárodní den čokolády? Ochutnejte pravou poctivou čokoládu vyrobenou metodou bean to bar.

Mezinárodní den čokolády: Oslovte tento svátek s pravou čokoládou

Každý rok 7. července slavíme Mezinárodní den čokolády.

Historie Mezinárodního dne čokolády

Mezinárodní den čokolády si připomínáme jako odkaz na den narození slavného spisovatele Roalda Dahla, který miloval čokoládu a zapsal ji do světové literatury svou slavnou knihou Charlie a továrna na čokoládu. Slaví se od roku 2009.

Výroba čokolády a proces od kakaa k tabulce

Výroba čokolády je složitý proces, který začíná pěstováním kakaa na plantážích. Plody kakaovníku jsou sklizeny, fermentovány, sušeny a následně se z nich extrahuje kakaový prášek a kakaové máslo. Tyto suroviny jsou pak kombinovány s cukrem a dalšími přísadami, aby vznikla lahodná čokoláda, kterou si tak rádi dopřáváme.

Zdravotní přínosy čokolády

Čokoláda obsahuje některé látky, které mají potenciálně prospěšné účinky na naše zdraví. Kvalitní tmavá čokoláda je bohatá na flavonoidy, což jsou antioxidanty a mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob. Dále čokoláda může podporovat dobrou náladu, zlepšovat kognitivní funkce a snižovat stres.

Jak správně degustovat čokoládu

Degustace čokolády je skutečným uměním. Správný způsob degustace zahrnuje všemi smysly. Pozorujeme vzhled čokolády, povoníme si k ní, posloucháme křupnutí při odlomení kousku a pak vnímáme její chut a texturu. Různé druhy čokolády se liší a degustace nám umožňuje objevovat tyto rozdíly.

Akce a události spojené s Mezinárodním dnem čokolády

K oslavě Mezinárodního dne čokolády se po celém světě konají různé akce. Můžete se zúčastnit čokoládových festivalů, kde máte příležitost objevovat svět čokolády.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.