Milí milovníci čokolád, moc se omlouváme, ale vzhledem k teplému počasí může dojít ke zpoždění při odesílání vašich objednávek. Kvalita je pro nás velmi důležitá, tak při odesílání vždy čekáme na chladnější počasí. Objednávky s osobním odběrem jsou vyřizovány bez omezení.

Blog

Rok 2021 začněte svěží čokoládou :-)

4.1.2021

Leden. Vstup do nového roku s novými možnostmi, ale především je to měsíc po svátcích, kdy jsme tak trochu přeslazeni a přejedeni všeho, co se namanulo. Právě proto jako čokoládu měsíce vybíráme tu, která je ovocná a svěží. Čokoládou tohoto měsíce se stává tmavá Madagaskar 70%.

 Madagaskar2

 Jak jsem boby vybírala?

Kakaové boby jsou z plantáží Bertila Åkessona v oblasti Sambirano Valley na Madagaskaru. S Bertilem jsem se osobně potkala na veletrhu čokolády Salon du Chocolat v Paříži v roce 2018. Ochutnala jsem jeho skvělou čokoládu, kterou sám z bobů vyrábí, i samotné kakaové boby a rozhodla jsem se vyzkoušet, jakou čokoládu z jeho bobů vyrobím já.

Byla jsem opravdu mile překvapena, jak krásně ovocná čokoláda z těchto bobů vznikla. Kvalitu čokolády mi potvrdilo i prestižní ocenění, které čokoláda v roce 2019 vyhrála. Čokoláda totiž vyhrála stříbrnou medaili na světové soutěži Academy of Chocolate Awards v Londýně.

 Madagaskar1

Jak tedy popsat chuť?

Čokoláda vyrobená z těchto bobů chutná po ovoci. Ucítíte v ní sladkokyselé tóny červeného rybízu a jahod. Čokoláda je svěží a lehká.

Pokud dáváte přednost mléčné čokoládě,  tak z Bertilových bobů vyrábím i jemnou mléčnou čokoládu Madagaskar 50%.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Sametová čokoláda, sametový Oscar

15.11.2020

Určitě jste již někdy slyšeli o michelinských hvězdách. Michelinské ocenění je jedno z těch nejvyšších možných dokazující kvalitu restaurace. A něco podobného existuje také v čokoládovém světě. Tato celosvětová soutěž nese název Great Taste Awards a jindy se jí přezdívá čokoládový Oscar, jen nesoutěžíte o zlatou sošku, ale o tři hvězdy. Stejně tak jako získat tři michelinské hvězdy, je obdobně náročné získat tři hvězdy Great Taste Awards. V momentě, kdy dosáhnete těchto tří hvězd, chuť vaší čokolády musí být opravdu jedinečná a zaujmout ty nejnáročnější čokoládové degustátory. 

A víte co? Nám se to povedlo. Potvrdili jsme světovou úroveň naší čokolády a o to více nás těší, že jsme toto ocenění dostali s čokoládou, která oslavuje český národ. Sametová čokoláda na oslavu sametové revoluce má totiž tři hvězdičky! 

Co za tím stojí? Tvrdá práce Míši, která si opravdu lámala hlavu se správnou chutí. „K výročí sametové revoluce jsem chtěla vymyslet něco typicky českého. Tanzanské kakaové boby v sobě mají ovocné tóny jablek a třešní. Přemýšlela jsem, čím tuto úžasnou chuť doplnit. Zkoušela jsem bílou čokoládu s hruškami i meruňkami, ale nebylo to ono. Pak mě napadlo, že je podzim a my Češi rádi pijeme šípkový čaj, který má takovou příjemně nakyslou chuť a hezkou barvu,“ popisuje své přemýšlení Míša. „Do bílé čokolády jsem přidala šípky a bylo to ono. Šípková čokoláda spolu s tmavou čokoládou je symfonie ovocných chutí,“ prozrazuje Míša důvod, proč právě tato čokoláda získala tři zlaté hvězdičky. Sametová čokoláda je zajímavá chutí, ale i vnějškem. Na obalu této čokolády se totiž podílel Míšin manžel Martin Vanko. Fotografie na obalu jsou jeho originální tvorbou z roku 1989 a my tak reálně prožíváme tento rok, tak jak jej zachytil a procítil Martin. Někteří z nás si neumíme už ani představit sílu této doby, a proto je velmi důležité na takto významnou událost nezapomenout, ale naopak stále si ji připomínat.

Sametová revoluce nám připomíná, jak důležitá je svoboda a jak moc si jí máme vážit. Která jiná čokoláda by tak měla mít v Česku tři hvězdičky než ta, která oslavuje naši svobodu?